Zdravotní účinky čaje pu-erh jsou vědecky prokázané. Zjistěte o tomto čaji více.

Puerh čaj a jeho účinky na hubnutí

Čaj Pu-erh funguje jako zcela přírodní přípravek, který podporuje hubnutí, také snižuje hodnotu tuku v krvi a dokonce napomáhá v boji s nepříjemnou migrénou i klimakteriem. Zní to neuvěřitelně, na co všechno je čínský čaj Pu-erh vhodný, ale je to tak. Vzhledem ke svým nevídaným účinkům si tento čaj získal a nadále i získává své příznivce i v naší zemi.

V dnešní moderní době se čím dál více lidí snaží k léčení nejrůznějších problémů a nepříjemností využívat přírodní prostředky, jak tomu bylo už od pradávna. Dnešní moderní lidé se nechali inspirovat západním světem. Centrem inspirace se stala především Čína a jiné asijské země, kde měla léčba bylinkami, tedy přírodní cestou, dlouhou tradici. A právě jedním z velice chválených a propagovaných přírodních prostředků je červený čaj Pu-erh. Tento čaj se u nás vyskytuje také pod názvem Pchu-er, nebo Čínský penicilin.

Nenápadný pomocník v boji při hubnutí

Pro obyvatelé Evropy, kteří trpí nadváhou, je bezesporu nejzajímavějším a nejlepším účinkem schopnost čaje pomoci v nelehkém boji proti přebytečným kilům. Profesionálové působící na univerzitě Kchun-ming testovali účinky čaje na různých věkových skupinách a sledovali jeho účinnost. Je až překvapivé, jak dobré byly zaznamenané výsledky u mladistvých. V této kategorii totiž dokázalo zhubnout téměř čtyřicet procent účastníků, aniž by museli dodržovat drastické diety, které stejně nikam nevedou.

Nejlépe tedy dopadli účastníci, kterým bylo mezi čtyřiceti a padesáti roky. "U osob této věkové kategorie se silnou nadváhou se dosáhlo úbytku tukové tkáně až o devět kilogramů v časovém horizontu jednoho měsíce. Středně těžké případy zhubly za jeden měsíc o maximálně 5,8 kilogramu. Osoby s mírnou nadváhou ztratily při šetrné dietě a dávkách čaje Pu-erh minimálně 2,8 kilogramu během jednoho měsíce," říká Li Wu v knize Čaj, který spaluje tuky.

Snižuje také hodnoty tuku v krvi

Přínos tohoto zázračného červeného čaje nenajdete jen v pomoci při hubnutí - snižuje totiž i hladinu tuku v krvi.

Francouzští lékaři z Nemocnice svaté Anny v Paříži se rozhodli provést experiment, kdy celkem čtyřiceti pacientům trpící nadváhou po dobu jednoho měsíce dávali tři šálky červeného čaje denně. "Výsledek byl obdivuhodný: o třináct procent nižší obsah tuku v krvi během jednoho měsíce, a to u všech pacientů," popisuje výzkum dále Li Wu. U těchto pacientů současně došlo ke snížení hodnot kyseliny močové v krvi.

Červený čaj Pu-erh má také mnoho dalších účinků. Například uleví lidem, kteří trpí častými bolestmi hlavy, migrénami a poruchami spánku. Právě těmto jedincům se doporučuje popíjet tento čaj v kombinaci s jinými přírodními produkty, jako je například med, javorový sirup či pomerančová kůra. Pozitivní ohlasy měli i lidé, kteří měli obtíže s astmatem, sennou rýmou a cukrovkou. Ženám ve věku okolo padesáti let čaj pomohl zejména při zmírňování potíží spojených s klimakteriem.

Při výběru dbejte hlavně na kvalitu

Klíčovým kritériem při výběru čaje a dále k viditelným pozitivním účinkům čaje je jeho kvalita. Červený čaj Pu-erh většinou můžete najít v jedenácti jakostních kategoriích. Největší užitek logicky přináší ten nejkvalitnější typ. Je důležité dle toho co vás trápí, správně určit frekvenci jeho konzumace. Při přípravě a konzumaci si však dávejte pozor, protože zbytečně dlouhým stáním čaje, se jeho účinnost snižuje. Ideální stav je takový, kdy čaj uvaříte a ideálně ihned vypijete.

Pokud usilujete o snížení tělesné hmotnosti, pijte čaj pravidelně alespoň po dobu jednoho měsíce porci tří šálků denně. Čaj údajně dle jeho příznivců ovlivňuje chuť k jídlu. Takže by se výsledek měl brzy dostavit a přebytečná kila by měla jít pomalu dolů. Celému procesu snižování nadváhy napomůžete především tak, že místo slazených nápojů budete pít červený čaj pu-erh. Bohužel to ale nestačí, protože stejně jako u každého hubnutí je potřeba upravit životosprávu jako celek. Přidáním porce ovoce a zeleniny do jídelníčku (ideálně do každého jídla) v kombinaci s pravidelným cvičením předejdete tomu, že se po ztrátě nechtěných kilogramů objeví nežádoucí jojo efekt.

© 2014-2023 YUNNAN Puerh|CZ